Kurs Kadry i Płace

Wpisy

 • środa, 13 listopada 2013
  • Kurs jako droga do zawodu „Specjalista ds. kadr i płac”

   Aby zdobyć dobry zawód, nie trzeba koniecznie kończyć studiów. Przykładem mogę być ja. Jestem absolwentką kursu kadry i płace, który w kilka dni pozwolił mi zdobyć kwalifikacje niezbędne do wykonywania swojej obecnej pracy na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac. Zaznaczę, że wcześniejsze moje kwalifikacje nie wiele miały wspólnego z tą dziedziną.


   Kurs kadry i płace dał mi wiedzę teoretyczną oraz odpowiednie narzędzia do wykonywania moich obecnych obowiązków zawodowych. A wśród nich wymienić można zarządzanie kadrą, rozliczanie zarobków poszczególnych pracowników, wykonywanie czynności wchodzących w zakres nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy (w tym również czynności rekrutacyjnych) czy też szeroko pojęte prowadzenie dokumentacji pracowniczej. A jest to tylko kropla w morzu kompetencji, jakie można zdobyć w ciągu kilku dni szkolenia kadry i płace.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Kurs jako droga do zawodu „Specjalista ds. kadr i płac””
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:23
  • Dlaczego warto wziąć udział w kursie kadry i płace

   Szczęśliwe osoby, które są wysyłane na szkolenia przez swoich pracodawców. Jeśli ktoś jednak nie ma takiego szczęścia, powinien sam o nie zadbać. Ja samodzielnie zrealizowałam kurs kadry i płace. I choć nie był to mały koszt (lekką ręką ponad 1500 zł), to zyskałam dużo więcej niż satysfakcję.


   Kurs, który ukończyłam, obejmował materiał o poziomie podstawowym, a więc dla osób, które dopiero chcą zapoznać się z tematyką kadr i płac. Jednocześnie zdobyta wiedza, praktyczne umiejętności oraz odpowiednie certyfikaty i dyplomy otworzyły mi furtkę do nowych możliwości zawodowych. Otrzymałam kwalifikacje do wykonywania pracy w zawodzie specjalisty ds. kadr oraz specjalisty ds. wynagrodzeń. Ponadto uzyskałam certyfikaty z obsługi profesjonalnych programów komputerowych z dziedziny zarządzania kadrami i płacami. Wszystko to wyraźnie zwiększa moją atrakcyjność w oczach przyszłych pracodawców.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:22
  • Z jakim kosztem wiąże się uczestnictwo w kursie kadry i płace

   Osoby, które zastanawiają się nad uczestnictwem w kursie kadry i płace z pewnością będą choć w niewielkim stopniu zwracać uwagę na cenę takiego przedsięwzięcia. Całkiem niedawno przeszłam przez wertowanie ofert takich kursów, w związku z czym chętnie podzielę się zdobytymi informacjami na temat średnich cen za taki kurs.


   Cena za kurs kadry i płace jest uzależniona od wielu czynników. Te najważniejsze to forma kursu oraz jego długość. Najtańsze są kursy, które realizuje się we własnym domu, czyli drogą korespondencyjną lub internetową (tzw. e-learning). Te nowoczesne formy kursu można ukończyć już za ok. 200 zł.


   Za kurs stacjonarny trzeba niestety trochę zapłacić i najczęściej jest to kwota w zakresie 1000-1500 zł. Ale może być też więcej, jeśli kurs trwa dłużej niż weekend. Na szczęście większość firm oferuje możliwość płatności ratalnych, co sprawia, że kurs staje się bardziej przystępny. Często do kosztów kursu trzeba doliczyć nocleg oraz wyżywienie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:21
  • Do kogo kierowany jest kurs kadry i płace

   Kursy z zakresu kadry i płace cieszą się dość dużym powodzeniem. Sama niedawno miałam status uczestniczki takiego przedsięwzięcia. Muszę jednak jasno zaznaczyć, że każdy taki kurs jest kierowany do określonej grupy uczestników i trzeba mieć to na uwadze, decydując się na udział w nim.


   Jak korzystałam z kursu o poziomie podstawowym. Razem ze mną były osoby z niemal każdym wykształceniem – od gimnazjalnego, przez zawodowe i średnie, aż po wyższe. Zwykle były to osoby, które niedawno rozpoczęły pracę w dziedzinie kadr i płac lub które wkrótce miały zostać przeniesione na stanowisko o takim charakterze.


   Ale są też kursy, które z założenia realizują materiał o stopniu zaawansowanym. Tam już uczestnikami są wieloletni pracownicy z tej dziedziny, dla których kurs kadry i płace jest rozwinięciem posiadanej wiedzy i umiejętności. Ukończenie takiego kursu często jest dla nich furtką do awansu zawodowego, zwłaszcza na stanowiska kierownicze.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:20
  • Jak wybrać tę najlepszą opcję kursu kadry i płace

   Jako dość świeżo upieczona absolwentka kursu kadry i płace chciałabym podzielić się tu swoimi wnioskami na temat tego, na co najlepiej zwracać uwagę, wybierając taki kurs dla siebie – wszak w Internecie nie brakuje ofert.


   Ja, szukając kursu, przede wszystkim postawiłam sobie pytanie, jaka forma nauki najbardziej mi odpowiada – standardowa, czyli stacjonarna, e-learning, czyli internetowa czy może korespondencyjna. Jako że znalazłam kurs w swoim mieście, zdecydowałam się na opcję pierwszą. Jestem jednak przekonana, że gdybym musiała pokonywać sporo kilometrów i szukać noclegów, wybrałabym formę e-learningu.


   Choć dla wielu osób pewnie będzie to istotne, ja nie zwracałam większej uwagi na cenę kursu. Bardziej interesował mnie zakres wiedzy oraz formy jej przekazywania (musiały dominować zajęcia praktyczne). Warto też sprawdzić, jaki jest idealny profil uczestnika kursu, a zwłaszcza, czy ów kurs realizowany jest od podstaw czy też na poziomie zaawansowanym.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:20
  • Kurs kadry i płace czy studia podyplomowe

   Niedawno spotkałam się z dylematem, co wybrać – studia podyplomowe o kierunku kadry i płace czy też kurs z takiego samego zakresu wiedzy. Choć automatycznie nasunęła mi się odpowiedź „studia”, to jednak po dokonaniu analizy dochodzę do wniosku, że niekoniecznie tak musi być.


   Studia z pewnością mają do zaoferowania szerszą i głębszą wiedzę, do tego bardziej usystematyzowaną. Jednak w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się kurs kadry i płace. Jest to idealna opcja dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, który można by poświęcić na naukę. A decydując się na e-learning, można taki kurs wykonać w kilka godzin we własnym domu. Nie bez znaczenia jest także dużo niższa i jednorazowa opłata za kurs. Ta forma dokształcania jest polecana przede wszystkim osobom pracującym już zakresie kadr i płac lub podobnym. Ponadto, studia podyplomowe kierowane są do osób z tytułem magistra, kurs mogą skończyć osoby o niemal dowolnym wykształceniu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:19
  • Trochę teorii i jeszcze więcej praktyki

   W obliczu cieszącego się coraz większą popularnością e-learningu postanowiłam przedstawić tu tezę, zgodnie z którą to tradycyjne formy kształcenie przynoszą najlepsze efekty. Przykładem niech będzie kurs z zakresu kadr i płac, który można zrealizować zarówno stacjonarnie, jak i w formie e-learningu.


   Największy atut stacjonarnej formy kursu to przyjęta forma kształcenia. Jest to nie tylko przekazanie wiedzy teoretycznej, ale też praktycznej. Gdy odbywałam kurs kadry i płace, wiedza praktyczna przekazywana była za pomocą ćwiczeń oraz warsztatów, w tym były też zajęcia przy komputerze, na odpowiednim oprogramowaniu (z obsługi którego można było zdobyć potrzebne certyfikaty). Wszystkie ćwiczenia i zadania grupowe wykonywaliśmy przy stałym wsparciu ekspertów.


   Jeśli zaś chodzi o wiedzę teoretyczną, to jako uczestniczka kursu otrzymałam materiały zawierające najważniejsze przekazywane informacje, na kursie zaś były one prezentowane w ciekawszy sposób niż suche fakty przekazywane na kursie on-line.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:18
  • Kadra prowadząca kluczem do udanego kursu

   Zeszły weekend minął pod hasłem „kurs kadry i płace”, który zafundował mi i moim współpracownikom pracodawca. Traktowałam to jak kolejną pozycję do odnotowania, która zapewni mi w miarę stabilne zatrudnienie. Jakież więc było moje zdumienie, gdy okazało się, że dzięki temu kursowi faktycznie poszerzyłam nie tylko swoją wiedzę, ale i praktyczne umiejętności. A wszystko to dzięki wykładowcom zaangażowanym do tej inicjatywy.


   Kurs kadry i płace prowadzony był przez prawdziwych profesjonalistów. Posiadali oni nie tylko faktyczną wiedzę – cechowała ich również swoboda myśli pozwalająca łatwo nawiązać kontakt z uczestnikami kursu oraz ciekawie przekazać potrzebne treści.


   A wśród prowadzących znajdowały się ciekawe i kompetentne osobowości. Byli tam sami specjaliści z dziedziny kadr i płac, którzy realizowali kariery w takich miejscach, jak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej czy ZUS, ale byli też tam eksperci o charakterze niezależnym. Obecność takich autorytetów sprawiała, że nie tylko ja, ale i inni uczestnicy kursu, podchodziliśmy poważnie do korsu i stawianych zadań. Była to także świetna motywacja pokazująca, jak daleko można zajść rozwijając tę dziedzinę wiedzy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:18
  • Kurs kadry i płace na wiele sposobów

   Poszukiwania idealnego kursu z zakresu kadry i płace zajęły mi więcej czasu niż się spodziewałam. A wszystko dlatego, że długo nie mogłam zdecydować się na to, jaka forma takiego kursu byłaby jednocześnie tania i wygodna, a zarazem przynosząca faktyczne korzyści na tle zawodowym. Do wyboru miałam trzy opcję – tradycyjny kurs stacjonarny, coraz modniejszy obecnie e-learning, czyli kurs przez Internet, a nawet kurs kadry i płace o charakterze korespondencyjnym.


   Długo rozważałam zalety każdej z tych opcji, aż ostatecznie zdecydowałam się na e-learning. Dlaczego? W zasadzie wybór podjęłam na zasadzie negacji. Opcja stacjonarna daje teoretycznie najlepsze efekty – praca w grupie, wydajne łączenie teorii z praktyką, stały kontakt z wykładowcami. Ale nie znalazłam żadnego takiego kursu w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Kurs korespondencyjny natomiast to opcja, przy której obawiam się, że nie znalazłabym na tyle motywacji, by zająć się kursem na poważnie. Opcja internetowa to swoiste połączenie tych dwóch metod – kurs we własnym domu, w dowolnych godzinach, przy wsparciu wykładowców, a także z określonym limitem czasowym. Nie mogłam więc odkładać go ciągle na kolejny i kolejny dzień.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:17
  • Kurs z zakresu kadr i płac we własnym domu

   Od dwóch lat pracuję w dość dużej firmie na stanowisku księgowej. Niestety, firma nie kwapi się do tego, by podnosić kwalifikacje swoich pracowników, natomiast wymaga od nas jak najlepszych kompetencji. Dlatego, biorąc sprawy w swoje ręce, postanowiłam zrobić kurs kadry i płace. Ofert w Internecie znalazłam wiele, jednak skupiłam się na tych, które oferują możliwość wykonania kursu drogą internetową, czyli tak zwany e-learning.   Taka forma kursu kusi wieloma zaletami. Przede wszystkim nie musiałam brać dni wolnych, by podnosić kwalifikacje. Po drugie, mieszkam w małym mieście, a więc kurs stacjonarny wiązałby się z koniecznością dojazdu - i to nie wiadomo jeszcze, w jakim mieście udałoby mi się go znaleźć. Ale najlepsze okazało się to, że kurs był świetnie zorganizowany. Od momentu prostej rejestracji miałam kilka dni na to, by przejść przez cały moduł kursu. Mogłam dowolną ilość razy przechodzić przez poszczególne jego elementy – z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie, jeśli tylko miałam dostęp do Internetu.


   Przyznaję, że jeszcze jestem w trakcie tego kursu, ale jest już bliżej niż dalej końca. A wszystkie certyfikaty i świadectwa ukończenia przyjdą do mnie pocztą.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   kurskadryiplace
   Czas publikacji:
   środa, 13 listopada 2013 17:17

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa